A LenniJó Alapítvány az autizmus spektrumzavar (ASD) magasan funkcionáló érintettjeinek és környezetüknek kíván Védett Teret teremteni fizikai és lelki értelemben egyaránt.
Ezért támogatjuk az önkifejezés számos formáját, sokféle lehetőséget biztosítva a minőségi kapcsolatra az érintettek és környezetük között.
Célunk az aspik (Aspergeresek) tehetségkibontakoztatása, kiegyensúlyozott életvitelének segítése, beilleszkedésük megkönnyítése a családtagok, kortársak, pedagógusok, szakemberek és a munkáltatók bevonásával, valamint a társadalom szemléletformálásával, érzékenyítésével.
Hiszünk abban, hogy együttműködve a spektrumon lévők hasznos és megbecsült tagjává válhatnak egy olyan nyitott társadalomnak, ahol bátran felvállalhatják Önmagukat.
Az Asperger-szindrómával élő gyerekek több, mint 90 százaléka válik erőszakos iskolai zaklatás (bullying), illetve izoláció áldozatává kisiskolás koráig. Ugyanők szenvedik el a legtöbb, mobbingnak nevezett munkahelyi erőszakot is. A konfliktusos helyzetekben szükséges objektivitás mellett a kulcs az érintett autizmus specifikus működésének ismerete, a környezet felkészítése és kiszámíthatóvá tétele konkrét és reális szabályok alkalmazásával.
Alapítványunk arra törekszik, hogy a tehetséget autizmusbarát módon, a speciális eltérések és igények mentén segítsünk kibontakozni. A cél, hogy az érintettek akár felnőtt korukban is kamatoztathassák szuperképességeiket.
Az Asperger-szindróma speciális látásmódja gyakran párosul kiemelkedő intellektussal és a szokásosnál mélyebb, részletekbe menő érdeklődéssel. Az informatika világának szabályszerűségei különösen vonzóak az aspik számára. Számukra az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karával informatikai távoktatási tananyag kidolgozásában és a szocializációt, a mindennapi életvezetést segítő, az élethelyzeteket játékosító úgynevezett gamifikáció fejlesztésében működünk együtt. Az alkotómunkában a hulladékból értéket teremtő upcycling megközelítéssel bolygónk védelmére, a természeti környezet terheltségének mérséklésére, valamint ökológiai lábnyomunk csökkentésére törekszünk.
Ki érthetne jobban egy aspergerest, mint egy másik aspi, aki ha nem is ugyanabban a cipőben, de hasonló úton jár?
Az aspik csoportjának érettebb, bölcsebb tagjai, megélt élettapasztalataikat megosztva tudják segíteni a fiatalabb nemzedékeket.
Az Aspi mentor hálózattal a nemzetközi jó gyakorlat alapján egy olyan virtuális Védett Teret kívánunk létrehozni, amely különösen hasznos a közös anyanyelvű Kárpát-medencei magyarság számára. Ennek megvalósítása csökkentené az érintettek ellátásának é s támogatásának Budapest-központúságát.
A hazai ellátórendszer 16 éves korig foglalkozik szervezetten az autizmus spektrumzavar (ASD), így az Asperger-szindróma érintettjeivel. Ezt követően önállóan kell boldogulnia a fiataloknak és a családoknak az iskolai, felsőoktatási és a munkavállalói környezetben.
Az aspi fiataloknak és felnőtteknek kívánunk segíteni a beilleszkedésben munkahelyi integrációs coaching programunkkal, amelynek keretében a környezet felkészítése és az egyén közösségbe való bevezetése összehangoltan valósul meg.
A LenniJó Önfenntartó Major célja, egy olyan integráló és érzékenyítő Védett Tér létrehozása, ahol az autizmus spektrumzavarral élők és családjuk oktatási, fejlesztési és életvezetési támogatása folyik a gasztronómia, természet és művészet univerzális nyelvén, továbbá a többségi társadalom érzékenyítése és tehetségük közös kibontakoztatása egyaránt megvalósul.
A biogazdálkodásra épülő alkotó terápia valódi tapasztalaton alapuló aktív együttműködéssel segíti a szociális és kooperatív készségek fejlődését, támogatja a vizuális gondolkodást, a kreativitást, valamint a tehetséggondozást.
A biomajor meg kívánja termelni a saját fenntartásához szükséges alapanyagait. A gazdálkodás támogatja a terápiás és szociális foglalkozásokat.
A vendéglátásra, rendezvényszervezésre alkalmas térben erdei iskola, nyári tábor és családi vendéglátás egyaránt elérhetővé válik.
A nyüzsgő városok ingereitől mentes természetközeli környezetben a slow-food mozgalom szellemében, íz-, ízlelés-, és ízérzékelés fejlesztést valósítunk meg, ezzel tudatosabb szintre emelve az szociális képességre is kiható étkezési kultúrát.
A helyi gasztrokultúra értékeire épülő, a termőföldtől az asztalig szemléletet követő és hagyományápoló közös ételkészítések ismeret- és élményszerző események.
Az élelmiszerelőállítást társadalmi vállalkozás keretében, a klasszikus háztáji termékek újragondolásával, fenntartható és környezetbarát kisüzemi volumenben tervezzük. Ennek keretében egészséges, környezettudatos, sajt és tejtermékek, hús és húskészítmények, pékáruk és konzervált élelmiszerek előállítását valósítjuk meg.
Másként vagyunk mások.
A különbségek megismerésével az azonosságokat is könnyebben felfedezhetjük egymásban.
Az egymást kölcsönösen erősítő és kiegészítő értékek felismerése a tartós normává váló elfogadás alapja.
Tevékenységeink közös horizontális célja a társadalom egészének érzékenyítése és az autizmustudatosság terjesztése.
Alapító
A kuratórium elnöke
A kuratórium tagja
A kuratórium tagja
Gyógypedagógus logopédus szakértő
Grafikus
Webdesigner
Autizmus szakértő
Programvezető
Önkéntes
alapító
nem kategorizálható neurotipikus
a LenniJó alapítója, jogi ügyekben egyengető
magyar ügyvéd, német jogtanácsos - mikor hogy
szívügye a Tehetségmajor
expat családanya
kuratórium elnöke
Aspi,
a LenniJó megálmodója
coach, igazságügyi mediátor és szakács
az ízérzékelés fejlesztés és a munkahelyi integráció a szívügye,
háromgyermekes család mozgatórugója
kuratórium tagja
realtipikus
a Lenni Jó technikai támogatója
épületgépészeti cég ügyvezetője
a Tehetségmajor megvalósítása a szívügye
büszke édesapa
kuratórium tagja
neuro(n)tipikus
a LenniJó sajtófelelőse
újságíró, lovas
szívügye a Tehetségmajor
sportapuka
LenniJó gyógypedagógus, logopédus szakértő
izokrón neurotipikus
beszédfejlesztés és korai intervenció a szakterülete
logopédus, gyógypedagógus
szívügye a Tehetségmajor
fészeklakó
grafikus
webdesigner
talán neurotipikus,
a LenniJó online kommunikációjához ad eszközöket,
képzővész, webdesigner,
a tehetségműhely a szívügye,
egy két gyermekes család boldog tagja
gyermekpszichiáter és pszichoterapeuta
szeretek kirándulni, úszni, koncertekre és színházba járni, énekelni, táncolni, olvasni, ,
szívügye – inkluzív oktatás, protetikus környezet, akadálymentesítés
Nagyon fontos a családom, büszke vagyok rájuk mind! Szeretem a férjemet, 5 gyermekünk van (közülük a legidősebb autista), ők már mind kirepültek a családi házból. Egyelőre 4 unokánk van, de bízunk a folytatásban.
programvezető
nem tipikus neurotipikus,
a LenniJó forrásszerzés, és társadalmi kapcsolatok felelőse,
agrárközgazdász, üzletfejlesztő, igazságügyi mediátor,
a tehetségmajor létrehozása a szívügye,
háromgyermekes, 2 aspis család megoldásfókuszú motorja
önkéntes
aktív neurotipikus,
a LenniJó social media és nemzetközi kapcsolatok felelőse,
egyetemi hallgató,
a kívülálló emberek érzékenyítése a szívügye
legnagyobb gyerek
Segíts hogy megvalósíthassuk küldetésünket!
Tudtad, hogy Magyarországon jelenleg az össznépesség 1 százalékát diagnosztizált Asperger-szindrómás, vagyis több százezer ember már maga is tud róla, hogy együtt él, tanul és/vagy dolgozik aspergeressel?
11600006-00000000-79670281
Erste Bank Hungary Zrt.
1128 Budapest, Népfürdő utca 24-26.
Adószám: 18911699-1-12
Statisztikai számjel:18911699-9499-562-12